“YALI CAMİ’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ”

Altınordu Belediyesi tarafından yeni meydan projesi kapsamında Aziziye (Yalı) Camii önünde bulunan Tuvalet ve Lostra Salonu’nun yıkımının ardından yer altına yapılacak tuvalet için çalışmalar başladı.
Karadeniz Sahil Yolu’na yakınlığı ile Ordu’da yerli ve yabancı birçok kişi tarafından en fazla kullanılan Yalı Cami, 2 ay sonra yeni çehresine kavuşuyor.
Yalı Camii yanında yürütülen çalışmayı yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz firma yetkililerinden bilgi aldı.
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ASANSÖR OLACAK”
Projenin 2 ay sonra tamamlanarak hizmetine sunulacağını belirten Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu projede yer altında Bay, Bayan lavaboları, abdesthaneler, engelli asansörü, engelli lavaboları ve bebek emzirme odasının bulunacağını ve bu projenin üstünün meydan olarak hizmet vereceğini ifade etti.
Başkan Tekintaş, açıklamasında, “Yalı Camii önünde bulunan tuvalet ve Lostra salonunu yıkarak, üzerini meydan olarak kullanmak üzere yer altına tuvalet, abdesthane, engelli asansöründen bebek emzirme odasına kadar düşünülmüş bir projeyi hayata geçireceğiz. Çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İnşallah 2 ay sonra vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu projenin hayata geçirilmesinden bizlere büyük destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“GEÇİCİ OLARAK ABDEST ALINABİLECEK VE TUVALET İHTİYACI GİDERİLEBİLECEK ORTAM SAĞLAYACAĞIZ”
Yalı Camii Cemaati’nin abdesthane ve tuvalet sıkıntısı yaşadığını bildiklerini kaydeden Başkan Tekintaş, “ Yalı Camii cemaatimizin bazı sıkıntılar yaşadığının farkındayız. Şimdi vatandaşlarımızın bu sıkıntısını çözmek için geçici olarak abdest alabilecekleri ve tuvalet ihtiyaçları giderecekleri ortamı oluşturacağız. İki ay sonra bu proje hayata geçtiğinde bütün hemşehrilerimizin memnuniyetini duyacağımızdan eminiz” şeklinde konuştu.