YAPACAKLARIMIZLA ALTINORDU’YU ÖNCE ŞANTİYEYE, ARDINDAN MODERN BİR İLÇEYE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçenin yapılacak çalışmalar ile önce şantiyeye, ardından da modern bir ilçeye dönüşeceğini söyledi.
Altınordu Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan 92 mahalleyi incelemeye ve hizmetle buluşturmaya devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli’nin de katılımı ile gerçekleşen Cumhuriyet Mahallesi ziyareti kapsamında, mahallenin yaşadığı sorunlar tespit edildi, yapılması gerekenler için çalışma başlatıldı. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sorunların tespit edildiği mahallelerde hizmetin de artarak devam edeceğini söyledi. Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 2 kilometreye denk gelen 15 bin metrekarelik parke yolun yapımına önümüzdeki hafta başlanacağını ifade eden Başkan Tekintaş;
“Başkan yardımcılarımızın önderliğinde ekip ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde problemli olarak bildiğimiz sokakların incelenmesini istemiştim. Başkan Yardımcılarımız ve ilgili birim müdürlerimiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bize gerekli bilgileri aktardılar. Vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıyı görmüş ve bu kapsamda bir ihale gerçekleştirmiştik. Geçici çözüm olarak gördüğümüz parke yol ile ilgili ihale yapıldı, yer teslimi gerçekleşti. 15 bin metrekarelik yolda müteahhit tarafından kısa bir süre içerisinde çalışmalar başlayacak. Böylece millete söz verdiğimiz, yapmamız gereken alt yapı hizmetlerini Cumhuriyet Mahallemizde başlatmış olacağız. Öncelikle böyle bir sürecin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
ALTINORDU, FERAH BİR ORTAMDA HUZUR DAĞITAN BİR İLÇE OLACAKTIR
Belediye çalışmalarının yeni mahalle olan yerlerde de devam ettiğine dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehir merkezinde de çalışmaların başlayacağını, ilçenin yapılacak çalışmalar sayesinde önce şantiyeye, ardından da modern bir ilçeye dönüşeceğini söyledi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçede yapılacakları şöyle açıkladı;
“Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilçenin birçok noktasında, stadyum mevkiinde, özellikle bizim yapacağımız çalışmalar ile, Avrupa Birliği Projesi çerçevesinde alt yapı değişim ve dönüşüm projesi var. Bu değişim projesinde 30 km kanalizasyon, 70 km içme suyu ve yaklaşık 100 km’ye yakın yağmur suyu kanallarıyla şehir tekrar donatılmış olacaktır. Bunun üzerinde tekrar asfalt ve kaldırım ve aydınlatma çalışmaları olacak. Bunlar başladığı zaman tabii ki şehrin şantiyeye dönmesi söz konusu olacaktır. Biz milletimizden bu konuda sabır diliyoruz. Her şeyi bir anda yapamayız, yaparsak da milleti rahatsızlık içerisine sokmuş oluruz. Daha da önemlisi kademeli olarak bize sabırla yaklaşırlarsa, bizim bu hızlı çalışmamıza onlarda destek olurlarsa, inşallah şantiye haline dönmüş bir kentin bir süre sonra ferah bir ortam içerisinde huzur dağıtan bir ilçe olmasını sağlayacağız” dedi.