YAPILANDIRMADA İLK TAKSİT’İN SON ÖDEME TARİHİ 2 ŞUBAT

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vatandaşlar arasında Torba yasa olarak da bilinen 6552 Sayılı Kanun ile yeniden yapılandırılan kamu alacaklarının ilk taksit ödemesinde son günün 2 Şubat olduğunu söyledi.

Vatandaşlar arasında Torba yasa olarak da bilinen 6552 sayılı kanun ile kamu alacaklarının yeniden yapılandırıldığını hatırlatan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu kapsamda yapılandırılan borcun ilk taksitinin son gününün 2 Şubat 2015 tarihi olduğunu söyledi. Başkan Tekintaş, vatandaşların bu süre zarfı içinde yapılandırılan borcun ilk taksitinin ödemesi gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi. ” TBMM’de çıkan torba yasada milletimizin borçlarına bir yapılandırma imkanı tanınmıştır. Bu yapılandırma 31 aralık 2014 tarihinde sona ermiştir. Yapılandırılan bu alacakların ilk taksit ödemesi ise 2 Şubat 2015 tarihi itibariyle son buluyor. Dolayısıyla bu tarihe kadar da yapılandırılmış olan borçların ilk taksitinin ödenmesi gerekiyor .Ben bir kez daha vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyorum.Borçlarını yapılandırmış olan kardeşlerimizin o tarihe kadar borcunu ödemesi gerekiyor ki yapılandırma bozulmasın. İki ayda bir ödemeyle bu süreç devam edecektir” diye konuştu.

ÖDEME YAPILMAZSA ELDE EDİLMİŞ HAK KAYBEDİLİYOR

Ödeme yapılmaması durumunda kazanılmış olan hakkın kaybedileceğini ifade eden Başkan Tekintaş ” Vatandaşlarımız bu zaman zarfı içerisinde mutlak suretle taksitlerini ödemeleri gerekmektedir”diye konuştu.