YENİ FİKİRLERİN ORTAYA ÇIKARILABİLMESİ İÇİN KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

02Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim fuarına katıldı.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Konferans salonunda sergilenen 24 adet bir birinden güzel proje, fuarı gezenler tarafından büyük beğeni kazandı.

Başkan Tekintaş, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, okul yıllarında bu tür projelerin hazırlanmasının önemli olduğunu söyledi.

Başkan Tekintaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Okullarımızda düzenlenen 3. Bilim Fuarı’na katılıyorum. Bundan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Gerçekten zihinlerin çalıştırıldığı, yorulduğu ama bu manada da teknik çalışma yaparken belli konuların ortaya çıkartıldığı fuarların okullarda başlaması çok önemlidir. Altınordu Belediyesi olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık, kurum ve kuruluşlar olarak bundan sonraki süreçte bu işin geliştirilebilmesi, yeni fikirlerin ortaya çıkarılabilmesi için katkı sunmaya devam edeceğiz”Okul Müdürü Yüksel Uğurlu ise, “Bu fuarımızda 24 projemiz mevcuttur. Bu projeleri 65 öğrenci ve 12 öğretmen arkadaşımız hazırladı. Bu fuardaki projelerde emeği olan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

017