YENİ MAHALLE YAPACAKLARIMIZ SAYESİNDE YEPYENİ BİR KİMLİĞE KAVUŞACAK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilçenin merkezinde bulunan ve en büyük mahalleleri arasında yer alan Yeni Mahalle’de incelemelerde bulundu.

Altınordu ilçesinin en kalabalık mahallelerinden birisi olan Yeni Mahalle’yi iki gün boyuncu inceleyen, sorunları ve yapılması gerekenleri yerinde tespit eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a inceleme sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli, OSKİ Altınordu Şube Müdürü İrfan Gün, AYKOME, YEDAŞ, TELEKOM ve doğalgaz firmasının temsilcileri ile Belediye Birim Müdürleri katıldı. Yeni Mahalle’de sorunların yumak haline geldiğini vurgulayan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılacakların ardından “Hiçbir şey” konumunda olan Yeni Mahalle’nin yeni bir kimliğe kavuşacağını söyledi. Başkan Tekintaş ;

“Altınordu Belediyesi olarak, OSKİ, YEDAŞ,TELEKOM ve Doğalgaz firmasından arkadaşlarımızla birlikte Yeni Mahalle’nin tamamını kapsayacak şekilde inceliyoruz. Ne yapılması gerektiğini yerinde gördüğümüz Yeni Mahallemizde, nasıl bir düzen alınması gerektiğini tespit etmeye çalışıyoruz. Trafiğin de yoğun olduğu bir bölge olduğu için güvenlik tedbirlerinin de bir an evvel alınması gerektiğini görüyoruz. Altyapı tamamlandıktan sonra üst yapıda yapılması gereken kaldırımları ve aydınlatmaları ile caddelerimizin verimli hale getirilmesi gerekiyor. Mahallemizin bir çok sokağında atıl, terk edilmiş yerler mevcut. Bina sahiplerine gerekli ikazları yaptıktan sonra süre vereceğiz. Süre sonunda gereken uygulama gerçekleşmemişse belediye olarak biz bunları yapıp, gerekli tahsilatı tapu kayıtları üzerinden almak durumunda kalacağız. Şuanda gezdiğimiz, gördüğümüz caddelerin bir kısmında sadece asfalt var, başka hiçbir şeyi yok. Hiçbir şey durumunda olan caddelerimize yeni bir görüntü ve güzellik kazandırmamız lazım. Altınordu Belediyesi olarak Yeni Mahallemizde tüm mahalle sakinlerimizin de desteği ile gereken çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.