Yeşillik İçerisinde Güvenle Kullanılabilecek Parklar Yapıyoruz

park bakım 4Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler,  Yaz mevsimi ile birlikte parklarda artan nüfus yoğunluğunu düşünerek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Park ve Bahçelerde yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sportif aletlerin, oyun gruplarının, korkulukların bakım ve onarımının yapıldığını belirterek, hedeflerinin;  Yeşillik içerisinde herkesin güvenle kullanabileceği alanlar oluşturmak olduğunu söyledi. Başkan Tekintaş şöyle konuştu;

“Yaz sezonu içerisinde yapmamız gereken çalışmalardan birisi de Park ve Bahçelerin çocuklarımıza hazır hale getirilmesidir. Yürüyüş yapan,  fitness aletlerinden istifade ederek sportif olarak da kendini geliştirmek isteyen, bu konuda sağlıklı kalabilmek için mücadele içerisinde olan tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek amacındayız. Bu doğrultuda Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Yaptıkları bu özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ekiplerimiz, Altınordu ilçemizde bulunan tüm parklarla ilgili bir tarama yaptı. Mevcut parklarla ilgili durumu önce tespit ettiler. Şimdi de bunlar üzerinde var olan park bakım 1eksikleri ve ihtiyaçları tamamlıyoruz. Sportif aletleri, oyun parklarını, korkulukları hem bakım onarımdan geçiriyoruz, hem de boyamasını yapıyoruz. Kırılmış ve hasar görmüş olanların da onarımını yapıyoruz, yenileri ile değiştiriyoruz. Ayrıca oyun parklarımızda sulama sistemini otomatik hale getiriyoruz. Hedefimiz yeşillik içerisinde herkesin güvenle kullanabileceği alanlar oluşturmaktır. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“OYUN PARKLARI KAUÇUK ZEMİNLE KAPLANACAK”

Yeni park alanları için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  parklarda meydana gelen yaralanmalara da engel olmak amacı ile tüm oyun parklarının kauçuk zemin ile kaplanacağını söyledi.  Başkan Tekintaş;

“Yeni park alanları tespit ediyoruz. Oyun parklarımızda yaralanmalara engel olacak bir çalışma başlattık.  Kauçuk zemin kaplama ile ilgili bir malzeme alımına çıkıyoruz. Birimlerimiz bunun hazırlığını yapıyor. Parklarımız artık kauçuk zeminle kaplanacak. Okul bahçelerinde söz verdiğimiz yerler var, onların çalışmalarını sürdüreceğiz. Mahalle mahalle bu taramaları yaparak herkesin bundan istifade etmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

park bakım 3 park bakım 2