YUKARI TEPE MAHALLE SAKİNLERİN ACILARINA ORTAK OLDUK

Altınordu ilçesine bağlı Yukarı Tepe Mahallesi’nde, 1969 yılında bir kamyonun devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 17 kişi için her yıl mevlit okutulma geleneği sürüyor.

Yukarı Tepe Mahallesi’nde 1969 yılındaki kazada hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu.

Mevlit programına mahalle sakinlerinin yanı sına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve yardımcısı Aydın Şaşmaz katıldı.

Altınordu Belediye Başkanı Tekintaş, “1969 yılında feci bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mahalle sakinleri tarafından 47  yıldır geleneksel hale getirilen ve kazada hayatlarını kaybedenler başta olmak üzere bütün vefat edenlerin ruhları için düzenlenen mevlit programını devam ettiren Yukarıtepe Mahallemiz’i bu örnek davranışlarından dolayı kutluyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinin acılarına ortak olduklarını ifade eden Tekintaş, şöyle devam etti:

“Acı bir trafik kazası sonrasında aynı mahalleden 17 vatandaşımızın hayatını kaybetmenin acısını daha ilk günkü gibi hissediyoruz. Aradan geçen zaman içinde mahalle sakinlerinin acıyı ilk günkü gibi hatırlamaları ve yaşanılan bu elim hadiseyi unutmamaları önemlidir. Bu trafik kazasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>