ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE UNLU MAMÜL ÜRETİCİLERİNİ DENETLEDİ

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı kapsamında ilçedeki fırınları ve unlu mamul üreticilerini denetledi.

İlçe genelinde yapılan denetimlere Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ekipleri ile Ordu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ekipleri katıldı.

Ramazan ayı boyunca denetimlerini sıklaştıran Altınordu Belediyesi ekipleri fırın ve gıda imalatı yapan işletmelere denetim gerçekleştirdi. Ruhsat ve hijyen denetimlerine tabi tutulan fırınlar ve üreticilerden kurallara uymayan iş yerlerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından uyarılarda bulunuldu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ ;VATANDAŞIN İÇİ RAHAT OLSUN

Vatandaşların sağlığını çok önemsediklerinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Ramazan ayında özellikle pide tüketiminin arttığını söyleyerek, denetimlerin süreceğini ve vatandaşın içinin rahat olması için denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi. Ramazan Ayı boyunca denetimlerin süreceğinin altını çizen başkan Tekintaş açıklamasına şöyle devam etti. “ İlçe genelinde fırınları ve unlu mamul üreticilerini denetimini gerçekleştirdik. Ruhsat, hijyen ve fiyat tarifesi üzerinden denetime tabi tuttuğumuz iş yerlerinde, gramaj kontrolü de yaptık. Fiyat tarifesi bulunmayan iş yerlerine gerekli uyarılarda bulunduk. Tek amacımız vatandaşlarımızın aldıkları ürünleri sağlık açısından daha temiz ve kurallara uygun bir şekilde üretilmesini sağlamaktır. Bu denetimlerimiz bugün devam ettiği gibi bundan sonraki günlerde de devam edecektir” diye konuştu.