Altınordu Belediyesi

e-Vatandaş

"Özelleştirilmiş İnteraktif Vatandaş Portalı"

TEFTİŞ KURULU MÜDÜRLÜĞÜ

Yalçın CEBECİ, 08.07.1979 tarihinde Ordu’da doğdu. İlkokulu Gülyalı/Alibey İlkokulunda, orta okulu Rize-İkizdere İmam Hatip Lisesinde, liseyi Ordu Lisesinde okudu, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik İşletmeciliğinde ön lisans ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimi alarak eğitim hayatını tamamladı.

 Çalışma hayatına 1997-2000 yılları döneminde otelcilik sektöründe servis elemanı ve kat şefi olarak başladı. 2001 yılında merkezi devlet memurluğu sınavı sonucunda Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü’nde Memur olarak kamuda göreve başladı. 2001-2003 yıllarında SSK İstanbul İl Müdürlüğü’nde ve 2003-2005 yıllarında SSK Giresun İl Müdürlüğü’nde Memur, 2005-2006 yıllarında SSK Giresun İl Müdürlüğü’nde yazılı sınav ve mülakat sonucu Sigorta Yoklama Memuru, 2006-2007 yıllarında SSK Ordu İl Müdürlüğü’nde Sigorta Yoklama Memuru, 2007-2011 yıllarında SGK Ordu İl Müdürlüğü’nde Sosyal Güvenlik Kontrol Memuru, 2011-2021 yıllarında yeterlik sınavı ile SGK Ordu İl Müdürlüğü’nde Sosyal Güvenlik Denetmeni ve 2014 yılında Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı vekili olarak görev aldı.

 2007-2018 yılları devresinde SGK Ordu İl Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Denetmenliği Birim Sorumluluğu görevini ve 2018-2021 yıllarında Rapor Okuma Komisyonu görevini yerine getirmiş, birim sorumlusu ve kıdemli Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak çok sayıda Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısının kariyer meslek eğitimlerini vermiştir. SGK Ordu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen birçok eğitim programında mevzuat eğitimcisi olarak görev almıştır. Bu dönemde Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak sosyal güvenlik mevzuatına yönelik olarak çok sayıda denetim, tarama, tespit, inceleme, araştırma/inceleme, iş kazası meslek hastalığı soruşturması yaparak rapor düzenlemiştir. Sosyal güvenlikle ilgili usulsüzlük ve genel bilgilendirmelere ilişkin çeşitli dergiler ve sosyal medyada yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.  

 Halen  Altınordu Belediyesinde Müfettiş ve Teftiş Kurulu Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yalçın CEBECİ

Yalçın CEBECİ
Teftiş Kurulu Müdür V.

Müdürlük iletişim Bilgileri

Teftiş Kurulu Yönetmeliği