Altınordu Belediyesi

e-Vatandaş

"Özelleştirilmiş İnteraktif Vatandaş Portalı"

ALTINORDU BELEDİYESİNDE DUR DURAK YOK

ALTINORDU BELEDİYESİNDE DUR DURAK YOK

ALTINORDU BELEDİYESİNDE DUR DURAK YOK

Altınordu Belediyesinin hem merkezde hem kırsalda alt ve üstyapı çalışmaları yoğun bir tempo ile sürüyor.

Başkan Aşkın Tören’in ‘bütün şehir eşit hizmet’ parolası ile şehrin her köşesine hizmet götüren Altınordu, kent merkezinde devam eden çalışmalarının yanı sıra kırsal mahallelerde de hummalı bir mesai veriyor.

3705 NOKTADA 4 BİN 500 KİLOMETRE REGLAJ ÇALIŞMASI YAPILDI

Başkan Aşkın Tören’in 4,5 yıldır kesintisiz sürdürdüğü hizmet seferberliği ile kırsalda 3 bin 705 noktada çalışma gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 bin 500 kilometre reglaj çalışmasında 450 bin 458 Ton malzeme serilen yollar iyileştirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Öte yandan Başkan Tören’in 72 mahallede kırsal ulaşım ağına nitelik kazandıran beton yol seferberliğinin birinci etabını da tamamlayan Altınordu, mahallelerin grup yollarında gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarıyla da kırsalı güvenli standardı yüksek ve konforlu yollar ile buluşturdu.

ULAŞIMDA YENİ DÖNEMİN KAPILARI ARALANDI

Temmuz ayında yaşanan sel afetinin hasarlarını da kısa sürede onaran Altınordu Belediyesinin son bahar mesaisi aralıksız sürüyor. Yaklaşan kış öncesi mevcut yollarda reglaj, malzemeli bakım onarım, boru atma ve yeni yol açma çalışmaları 7/24 esaslı bir mesai ile devam ediyor. Selde zarar gören yollar ise kale gibi taş tahkimat duvarlar ile güçlendiriliyor.

Birçok mahallede mazisi bir asra yaklaşan yol sorunlarına da bir bir neşter vuran Altınordu Belediyesinin hizmet ve çalışmaları vatandaşlardan büyük takdir topladı. Yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını belirten muhtarlar ve mahalle sakinleri Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

BAŞKAN TÖREN “YOLLARI DA GÖNÜLLERİ DE YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Başkan Aşkın Tören “Yol medeniyettir düsturu ile gece gündüz çalışarak ulaşım soranlarımızı önemli ölçüde çözüme kavuşturduk. Daha yapılacak çok işimizin olduğunun bilincindeyiz. Şehrimizi her alanda geliştirmek güzelleştirmek, standardını yükseltmek ve daha yaşanabilir hale getirebilmek için hemşehrilerimiz ile el ele, gönül gönüle birlik beraberlik içerisinde durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.