Altınordu Belediyesi

e-Vatandaş

"Özelleştirilmiş İnteraktif Vatandaş Portalı"

Yeşilçam Konseri

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ ALTINORDU’DA NOSTALJİ RÜZGARI ESTİ

 

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Sanatçılar Belkıs Özener ve Çiğdem Gürdal, Yeşilçam’ın unutulmaz eserlerini Altınordulular için seslendirdi.

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde on binleri bir araya getiren birçok kültür ve sanat etkinliğine imza atan Altınordu Belediyesi, hafızalarda hala diriliğini koruyan Yeşilçam film müziklerinden oluşan “Yeşilçam Konseri” ile Altınordulu’lara müzik, mazi ve nostalji dolu unutulmaz bir akşam daha yaşattı.

Altınordu Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdiği konserde sanatçılar Belkıs Özener ve Çiğdem Gürdal’ı Altınordulular ile buluşturdu.

Yeşilçam’ın efsane isimlerinin rol aldığı unutulmaz filmlerin hafızalara kazınan efsanevi şarkılarına sesiyle hayat veren sanatçı Belkıs Özener ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanatçısı Çiğdem Gürdal seslendirdikleri ezgilerle izleyenlere duygunun her mevsimini yaşattılar. Salonu hınca hınç dolduran izleyiciler, konserde seslendirilen unutulmaz ezgilere hep birlikte eşlik ettiler.

Hem konser hem sinema hem de tiyatro tadında gerçekleşen ve sahne dekorundan seslendirilen şarkılara kadar her şeyi ile Yeşilçam kokan konser, vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

 

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “SANAT YEDİDEN YETMİŞE BİRLEŞTİRİR”

 

Konserde bir selamlama konuşması yapan Başkan Aşkın Tören, “Sanat yediden yetmişi birleştirir. Sanat, her bir bireyde farklı farklı duygular bıraksa da nihayetinde bütün toplumu aynı hissiyat çerçevesinde birleştirir. İlhamını bu topraklardan, Türk milletinden, bu medeniyetten ve evrensel değerlerden alan hiçbir sanat eserinin başarısız olmayacağına inanıyorum” dedi. 

 

SANAT; HİZMETLERİMİZE BİR GÜZELLİK, BİR RUH VE BİR ESTETİK KATAR

 

Sanatsız hizmetin eksik kalacağını dile getiren Başkan Tören, “Ordumuz her geçen gün çehresi değişerek gelişen, ufku derinleşen, imkanları artan, hedefleri ve vizyonu büyüyerek devam eden modern bir şehrimizdir. Tamda bu yüzden, sanatsız hizmetin mümkün olmayacağını söylüyoruz. Sanat; hizmetlerimize bir güzellik, bir ruh ve bir estetik katar. Hele hele perdesini hiç kapatmayan tiyatrosuyla, sanatıyla bilinen Ordu’muz için bu söz daha bir geçerlidir. Onun için diyoruz ki, alt yapı hizmetleri ile birlikte sanat ve sosyal faaliyetler bir arada yürümeli” diye konuştu.

 

ŞEHRİN SANATA İLİŞKİN ALT YAPI ÇALIŞMALARINI BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ

 

Şehrin sanata ilişkin altyapı çalışmalarının en az diğer hizmetler kadar önemli olduğunu söyleyen Başkan Tören “Şehrin sanata ilişkin alt yapı çalışmaları en az diğer hizmetler kadar önemli. Onun için biz, müzik konservatuarımızla, sanat atölyelerimizler sanata ilişkin sözümüzü ve sesimizi yükseltmek istiyoruz. Kuru kuruya bir şehir kalkınma hamlesinin değil, bir medeniyet ihyası ile evrensel değerlerin bütünleştiği bir şehir kimliğinin peşindeyiz. Çünkü sanatsız hayat eksiktir. Estetik duyguların önünü açan bir yönetim, bir şehri yaşam standardı bakımından yükseklere çıkarır. Biz bu şiarla hem şehrin sanat kalkınmasını sağlayacak adımlar atıyoruz, hem de ulusal ölçekte etkili olmuş sanatçılarımızı şehrimize davet ederek hemşerilerimizle buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Konser, Başkan Aşkın Tören’in günün anısına sanatçılara çiçek takdim etmesinin ardından sona erdi.