Altınordu Belediyesi

e-Vatandaş

"Özelleştirilmiş İnteraktif Vatandaş Portalı"

DEVAM EDEN PROJELER

KADIN KOOPERATİFİ
01 Eylül 2021

KADIN KOOPERATİFİ

Ortaklarının ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile ekonomik faaliyetleri kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ile bunların pazarlanmasına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak, girişimlerini desteklemek, üretim becerilerini geliştirmek, böylece ortaklarının ekonomik menfaatlerini koruyarak sağlıklı ve gelişmiş bir çevrede yaşamalarını sağlamak.

ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ
01 Eylül 2021

ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ

Belirli çalışmalara dayandırılarak hazırlanacak spor kompleksi katılımcı tüm bireylerin fiziksel aktivitelerini geliştirmeyi ve ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedeflemektedir. Öngörülen hedef doğrultusunda sporun bireyler üzerinde bir yaşam felsefesine dönüşmesine, spor ve sporcuların desteklenerek bu faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. İlçemizin gelişen mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesinde yer alacak olan 9.807 m2 alanına sahip kompleks birçok spor dalı için kullanılabilir durumda olacaktır.

 

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ
01 Eylül 2021

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ

Atık Getirme ve Geri Dönüşüm Merkezi ile ilk etapta 22 merkez mahallede 13 ayrı atık sınıfının diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasının sağlanması, yeniden kullanılabilecek durumda olanların (mobilya, tekstil atıkları gibi) gerekli bakım işlemlerinden geçtikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, geri kazanılabilir olanların, ambalaj atığı geri kazanım tesisinden çıkacak atıkların ve kurulacak olan kompost makineleri ile oluşturulan gübrenin ve hayvan mamasının piyasaya sürülmesi amaçlanmaktadır.

CEREN ÖZDEMİR MASAL VE OYUN EVİ
01 Aralık 2020

CEREN ÖZDEMİR MASAL VE OYUN EVİ

Sosyal belediyecilik anlayışı ile kadın ve aile refahını geliştirmek. Çocukların fiziksel, zihinsel, psiko-sosyal gelişimsel sürecini tamamlamalarına yardımcı olmak.

ALTINORDU COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER
01 Ekim 2020

ALTINORDU COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER

Altınordu İlçesinde bulunan Çavuşlar Köy Okulunda yapılacak Coğrafi İşaretli Ürün Tanıtım Noktasında Ordu ilindeki coğrafi işaretli ürünler olan Akkuş Fasulyesi, Perşembe Ceviz Helvası, Kabataş Helvası, Dürme Pancarı Turşusu ve Ordu Kivisi ürünlerinin satışının yapılması planlanmaktadır.
Proje DOKA tarafından desteklemektedir.

 

AKILLI ŞEHİR VE E-DEVLET ENTEGRASYONU
14 Temmuz 2020

AKILLI ŞEHİR VE E-DEVLET ENTEGRASYONU

Belediyemizde vatandaşlara yönelik hizmetlerin, www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden sunulan  e-Devlet Kapısı uygulamasına entegrasyonlarının yapılması işidir. Hizmetlerin e-Devlet kapısına entegrasyonu ile vatandaşların belediyeye gelmeden sunulan hizmetlere daha hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlaması amaçlanmaktadır.

AİLE DANIŞMA VE YAŞAM MERKEZİ
01 Haziran 2020

AİLE DANIŞMA VE YAŞAM MERKEZİ

Aile Danışma Merkezi toplumun ve ailenin gelişmesi için; bireyin katılımcı, üretken ve kendine yeterli hale gelmesi amacıyla koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici, rehberlik ve rehabilite edici işlevlerini, görevli bulunan gündüzlü sosyal hizmet yapmaktır.

GÖRSEL SANATLAR ŞEHİR ATÖLYESİ
01 Haziran 2020

GÖRSEL SANATLAR ŞEHİR ATÖLYESİ

Ordu Üniversitemizin Cumhuriyet yerleşkesine yakın bir noktada olan çamaşırhane projesi üniversite öğrencilerimizin genel kullanımı için yapılmıştır.