PROJELER
![İHSAN GÜRDAL ALTIN GELECEK BİLİM TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ](/Content/images/Zemin%20Kat%20(4)%20(%C3%96zel).jpg)
İHSAN GÜRDAL ALTIN GELECEK BİLİM TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ
![ATA TOHUM MERKEZİ](/Content/images/proje_altinordu.jpg)
ATA TOHUM MERKEZİ
- Ata tohumu genetiğiyle oynanmamış, herhangi bir laboratuvar ortamında müdahaleye maruz kalmamış tohumlardır. DNA dizilimi doğal olan bu tohumlar doğurganlığını da kaybetmediği için çoğalabilir ve sürdürülebilir özelliğe sahiptir. Bu sayede nesilden nesile aktarılabilir ve yeni ekim dönemlerinde yeniden tohum alma gerekliliğini ortadan kaldırır.
![ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ](/Content/images/Spor%20Kompleksi_2%20(%C3%96zel).jpg)
ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ
Belirli çalışmalara dayandırılarak hazırlanacak spor kompleksi katılımcı tüm bireylerin fiziksel aktivitelerini geliştirmeyi ve ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedeflemektedir. Öngörülen hedef doğrultusunda sporun bireyler üzerinde bir yaşam felsefesine dönüşmesine, spor ve sporcuların desteklenerek bu faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. İlçemizin gelişen mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesinde yer alacak olan 9.807 m2 alanına sahip kompleks birçok spor dalı için kullanılabilir durumda olacaktır.
![GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ](/Content/images/Projeler/Sifir_Atik/sifir-atik-1(1).png)
GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ
Atık Getirme ve Geri Dönüşüm Merkezi ile ilk etapta 22 merkez mahallede 13 ayrı atık sınıfının diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasının sağlanması, yeniden kullanılabilecek durumda olanların (mobilya, tekstil atıkları gibi) gerekli bakım işlemlerinden geçtikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, geri kazanılabilir olanların, ambalaj atığı geri kazanım tesisinden çıkacak atıkların ve kurulacak olan kompost makineleri ile oluşturulan gübrenin ve hayvan mamasının piyasaya sürülmesi amaçlanmaktadır.
![MENEKŞE +](/Content/images/proje_altinordu.jpg)
MENEKŞE +
Down Sendromlu bireylerin öncelikli olacağı, engelli gençlerin istihdam edilerek sosyal yaşamlarını ve kişisel gelişimlerini sürdürebilmelerini, sosyal bir ortamda iş hayatında aktif yer alarak üretime katılmalarını sağlamak.
![ETNOSPOR TESİSİ](/Content/images/Projeler/Etnospor_Tesisi/atlispor1.jpg)
ETNOSPOR TESİSİ
At binme deneyimi, binicilik hareketleri, at terbiyesi, insanlar ile atlar arasındaki arkadaşlık ile kültürel ve sosyal kalkınmaya fayda projenin temel amaçlarındandır. Bu proje ile milletimize mal olmuş geleneksel sporların ve oyunların ayakta tutulması, bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması amacıyla 8.310 metrekare alan dahilinde Etnospor faaliyetlerinin yapılması hedeflenmektedir.
![KARAVANPARK](/Content/images/karavan.jpg)
KARAVANPARK
Şehir hayatından sonra bir alternatif arayan ziyaretçiler araçları ile gittikleri yerlerde güvenliklerini sağlayabilecekleri, ihtiyaçlarını giderebilecekleri ve kalacakları süre boyunca çeşitli hizmetler alabilecekleri karavan park alanlarına ihtiyaç duymaktadır.
![SEMT SAHALARI](/Content/images/Futbol%20Sahas%C4%B1_1%20(%C3%96zel).jpg)
SEMT SAHALARI
Bireylerin zamanlarının büyük çoğunluğunu iş/okul veya farklı sosyal uygulamalara ayırdığı tempo içerisinde bu zamanın bir kısmını belirli bir sosyal faaliyet çerçevesinde aynı binayı, aynı sokağı veya aynı mahalleyi paylaştığı bireylerle geçirebilmesi sağlanacaktır. Altınordu İlçesindeki sportif yapı kapasitesini artırmak üzere her biri 800 (20mX40m) metrekare olmak üzere 10 futbol sahasından oluşan toplam 8000 metrekare alanda sportif faaliyet sürdürülmesi amaçlanmaktadır.
![MÜKEMMELİYET MERKEZİ](/Content/images/Projeler/Mukemmeliyet_Merkezi/teknolojiodasi-1.jpg)
MÜKEMMELİYET MERKEZİ
Üretimi ve istihdam alanlarıyla rekabet eden bir şehir hedefine ulaşmak.
![TRAFİK EĞİTİM PARKI](/Content/images/trafikegitim3%20(%C3%96zel).jpg)
TRAFİK EĞİTİM PARKI
Çocuklarda, öğrencilerde trafik kültürü ve bilinci oluşturmak ve aynı zamanda aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri alternatif bir alan ortaya çıkarmak
![ALTINKART](/Content/images/5%20(%C3%96zel).jpg)
ALTINKART
Proje, Altınordu Belediyesinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak Sosyal Destek Projesidir. Altınkart Sosyal Destek Kartı her yaş grubuna ait farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde çok fonksiyonlu olarak tasarlanacaktır. Altınkart genç kart, aile kart gibi hedef kitlelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçları belirlenerek algoritmalar oluşturulacaktır. Altınkart projesi kapsamında belirli fırınlardan ekmek dağıtımı, Belediyenin kendi kuracağı sosyal marketten alışveriş yapılması projenin ilk devreye geçirilecek uygulamalarındandır.
![CEREN ÖZDEMİR MASAL VE OYUN EVİ](/Content/images/2%20(%C3%96zel)(1).jpg)
CEREN ÖZDEMİR MASAL VE OYUN EVİ
Sosyal belediyecilik anlayışı ile kadın ve aile refahını geliştirmek. Çocukların fiziksel, zihinsel, psiko-sosyal gelişimsel sürecini tamamlamalarına yardımcı olmak.