Altınordu Belediyesi

e-Vatandaş

"Özelleştirilmiş İnteraktif Vatandaş Portalı"

PROJELER

İHSAN GÜRDAL ALTIN GELECEK BİLİM TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ
01 Eylül 2022

İHSAN GÜRDAL ALTIN GELECEK BİLİM TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ

“Çocuk dostu şehir” hedefleri içerisinde “Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller” yetişmesi için çocukların eğitimde ve yaşamda fırsat eşitliğinden en iyi şekilde faydalanmaları noktasında çalışmalar yapmak.
 
ATA TOHUM MERKEZİ
01 Ocak 2022

ATA TOHUM MERKEZİ

  • Ata tohumu genetiğiyle oynanmamış, herhangi bir laboratuvar ortamında müdahaleye maruz kalmamış tohumlardır. DNA dizilimi doğal olan bu tohumlar doğurganlığını da kaybetmediği için çoğalabilir ve sürdürülebilir özelliğe sahiptir.  Bu sayede nesilden nesile aktarılabilir ve yeni ekim dönemlerinde yeniden tohum alma gerekliliğini ortadan kaldırır. 
LAVANTA EVİ ve LAVANTA BAHÇESİ
01 Eylül 2021

LAVANTA EVİ ve LAVANTA BAHÇESİ

Lavanta bahçesi 

KUMBAŞI PAZAR ALANI
01 Eylül 2021

KUMBAŞI PAZAR ALANI

Kumbaşı Pazar Alanı

KADIN KOOPERATİFİ
01 Eylül 2021

KADIN KOOPERATİFİ

Ortaklarının ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile ekonomik faaliyetleri kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ile bunların pazarlanmasına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak, girişimlerini desteklemek, üretim becerilerini geliştirmek, böylece ortaklarının ekonomik menfaatlerini koruyarak sağlıklı ve gelişmiş bir çevrede yaşamalarını sağlamak.

KARİYER MERKEZİ VE İŞKUR HİZMET NOKTASI
01 Eylül 2021

KARİYER MERKEZİ VE İŞKUR HİZMET NOKTASI

Proje istihdama katkı sağlamak amacıyla, vatandaşların iş ve eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik geliştirilmiş olup iş arayanlara iş, eleman arayanlara da eleman bulma imkânı sağlayarak, işçi ve işveren arasında köprü olacaktır.

ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ
01 Eylül 2021

ALTINORDU CUMHURİYET SPOR KOMPLEKSİ

Belirli çalışmalara dayandırılarak hazırlanacak spor kompleksi katılımcı tüm bireylerin fiziksel aktivitelerini geliştirmeyi ve ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedeflemektedir. Öngörülen hedef doğrultusunda sporun bireyler üzerinde bir yaşam felsefesine dönüşmesine, spor ve sporcuların desteklenerek bu faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. İlçemizin gelişen mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesinde yer alacak olan 9.807 m2 alanına sahip kompleks birçok spor dalı için kullanılabilir durumda olacaktır.

 

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ
01 Eylül 2021

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLARIN TOPLANMA MERKEZİ

Atık Getirme ve Geri Dönüşüm Merkezi ile ilk etapta 22 merkez mahallede 13 ayrı atık sınıfının diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasının sağlanması, yeniden kullanılabilecek durumda olanların (mobilya, tekstil atıkları gibi) gerekli bakım işlemlerinden geçtikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, geri kazanılabilir olanların, ambalaj atığı geri kazanım tesisinden çıkacak atıkların ve kurulacak olan kompost makineleri ile oluşturulan gübrenin ve hayvan mamasının piyasaya sürülmesi amaçlanmaktadır.

MENEKŞE +
01 Eylül 2021

MENEKŞE +

Down Sendromlu bireylerin öncelikli olacağı, engelli gençlerin istihdam edilerek sosyal yaşamlarını  ve kişisel gelişimlerini sürdürebilmelerini, sosyal bir ortamda iş hayatında aktif yer alarak üretime katılmalarını sağlamak.

ETNOSPOR TESİSİ
01 Eylül 2021

ETNOSPOR TESİSİ

At binme deneyimi, binicilik hareketleri, at terbiyesi, insanlar ile atlar arasındaki arkadaşlık ile kültürel ve sosyal kalkınmaya fayda projenin temel amaçlarındandır. Bu proje ile milletimize mal olmuş geleneksel sporların ve oyunların ayakta tutulması, bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması amacıyla 8.310 metrekare alan dahilinde Etnospor faaliyetlerinin yapılması hedeflenmektedir.  

 

KARAVANPARK
01 Eylül 2021

KARAVANPARK

Şehir hayatından sonra bir alternatif arayan ziyaretçiler araçları ile gittikleri yerlerde güvenliklerini sağlayabilecekleri, ihtiyaçlarını giderebilecekleri ve kalacakları süre boyunca çeşitli hizmetler alabilecekleri karavan park alanlarına ihtiyaç duymaktadır.

SEMT SAHALARI
01 Eylül 2021

SEMT SAHALARI

Bireylerin zamanlarının büyük çoğunluğunu iş/okul veya farklı sosyal uygulamalara ayırdığı tempo içerisinde bu zamanın bir kısmını belirli bir sosyal faaliyet çerçevesinde aynı binayı, aynı sokağı veya aynı mahalleyi paylaştığı bireylerle geçirebilmesi sağlanacaktır. Altınordu İlçesindeki sportif yapı kapasitesini artırmak üzere her biri 800 (20mX40m) metrekare olmak üzere 10 futbol sahasından oluşan toplam 8000 metrekare alanda sportif faaliyet sürdürülmesi amaçlanmaktadır.